markizy

MARKIZY

Markizy stanowią bardzo ciekawy element dekoracyjny, których głównym zadaniem jest ochrona przed słońcem i deszczem przydomowych tarasów, balkonów, ogródków restauracyjnych czy witryn sklepowych. Opisując w prosty sposób markiza jest swojego rodzaju składanym zadaszeniem z materiału rozkładanym na metalowym stelażu.

Markiza posiada solidne przegubowo ramiona, które można w pożądanym stopniu składając i rozkładać oraz regulować preferowany kąt nachylenia. Szkielet markizy wykonany jest z aluminiowych profili lakierowanych proszkowo. Jej poszycie natomiast z niezwykle wytrzymałych tkanin akrylowych odpornych na płowienie i zabezpieczonych dodatkowo specjalnym impregnatem teflonowym. Zwiększa to ich trwałość i doskonały wygląd przez długie lata użytkowania. Utrzymanie i odpowiedni stopień naprężenia poszycia markizy zapewnia sprężynowy naciąg umieszczony w ruchomych ramionach.

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!

KONTAKT

SYSTEMY ROZKŁADANIA

Podstawowym systemem składania i rozkładania markizy jest system ręczny oparty o specjalne pokrętło połączone z bloczkiem. Dla bardziej wymagających osób, preferujących wyższy stopień komfortu i wygody, dostępna jest również opcja automatyki. Stosuje się w tym przypadku sterowanie elektryczne. Proces składania i rozkładania uruchamiany jest zdalnie przy pomocy pilota lub poprzez użycie naściennego sterownika klawiszowego. Tak przygotowany system automatyki rozbudować można także o czujnik wiatru, deszczu czy nasłonecznienia. Z pośród producentów napędów oraz elektronika godnych polecenia są firm Somf, Nice czy Cherubini. W naszej ofercie dostępne są markizy tarasowe, balkonowe, koszowe lub ogrodowe.

markiza tarasowa
markiza ogrodowa

RODZAJE

Balkonowe – polecane są do osłaniania okien, balkonów, małych tarasów czy loggi. Posiadają nieskładaną konstrukcję stalową w formie daszka z podparciami i zwijane poszycie.

Tarasowe – podstawową ich cechą jest to, iż posiadają bardzo długi wysięg ramion. Dlatego też idealnie nadają się do osłony nawet bardzo dużych tarasów. Ich przegubowe ramiona są składane i można je regulować pod pożądanym kątem nachylenia.

Ogrodowe – przypominają nieco markizy tarasowe z uwagi na swój długi wysięg ramion. Co zasadniczo je odróżnia od nich jednak odróżnia to sposób oraz miejsce montowania. Nie są one mocowane do ściany nad oknem budynku lecz na wolnostojącym stojaku lub przymocowywane do jakiejś ogrodowej konstrukcji typu altana.

Koszowe – posiadają charakterystyczny, półokrągły kształt któremu zawdzięczają swoja nazwę. Montowane są najczęściej na oknach, witrynach i wejściach do lokali użyteczności publicznej. Dostępne są w wariantach stałych lub składanych.

MONTAŻ

Wykonywany przez naszą firmę montaż odbywa się z wykorzystaniem zapraw hybrydowych firmy Fischer zwanym tez dwuskładnikowym klejem winyloestrowym. Pozwala to na montaż konsoli (uchwytów) w większości materiałów budowlanych takich jak żelbeton, beton, gazobeton, cegła, pustak komorowy.
Możliwość współpracy z systemem inteligentnego budynku.

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI